Ratunku – dziecko idzie do przedszkola

W czym horoskop dziecka może pomoc ?

Przedszkole – padół rozpaczy czy tęczowa kraina ?

Pani Basia* jest moją stałą klientką i od 2,5 lat również mamą Jacka.

Na horoskop dziecka, zdecydowała się kiedy zaczęła rozważać powrót do kariery zawodowej ale obawiała się, jak jej synek zareaguje na nowe środowisko.

Sama pamiętała dość wyraźnie, że nie lubiła przedszkola i czuła się opuszczona przez rodziców.

Patrząc w horoskop Pani Basi wcale mnie to nie zaskoczyło.

Jej Księżyc urodzeniowo znajduje się w Raku , który wskazuje na mocno emocjonalną naturę i przywiązanie do domu, szczególnie mamy . Tworzy on również nieharmonijny aspekt z Saturnem ( poczucie porzucenia, narzucenie dyscypliny ). Sam horoskop Pani Basi wskazuje na bardziej introwertyczną naturę , a duża ilość planet w znakach stałych, sugeruje dość powolną adaptacje, a czasem wręcz opór na wszelkie zmiany.

Patrząc na moja klientkę już jako osobę dorosłą te same cechy dały jej silną wolę i wpłynęły na jej styl macierzyństwa – pełen ciepła i troski ale również pewnych tendencji do nadopiekuńczości, zaborczości i niechęci do instytucji.

Kiedy spojrzałam na horoskop Jacka odetchnęłam z ulga. Jest on urodzeniowym Baranem z księżycem w Strzelcu. Biorąc pod uwagę, ze oba znaki są ogniste jest to dziecko pełne energii i optymizmu. Samo Słońce w Baranie jest bardzo pewne siebie i podekscytowane nowymi wyzwaniami. Jeżeli chodzi o księżyc w Strzelcu to czuje się on najlepiej w podroży lub tez zdobywając nową wiedzę i wchodząc w interakcje z innymi. Dla niego pod pojęciem „Dom” może kryć się cały świat!

Podczas gdy księżyc w Raku faktycznie chętnie pozostałby w domu trzymając się maminej spódnicy ( tutaj moja klientka przyklasnęła, że każde wakacje w dzieciństwie dostawała gorączki i chorowała dopóki, nie wrócili do ukochanego domku gdzie cudownie odzyskiwała siły ) to Księżyc w Strzelcu potrzebuje przestrzeni i poszerzania horyzontów i całkiem możliwe, ze to właśnie zamkniecie w domu mogło by wpłynąć negatywnie na jego zdrowie.

Znak Raka i Strzelca są tak osadzone w zodiaku, ze nie posiadają ze sobą za wiele wspólnego. W praktyce może to oznaczać, ze ich emocjonalna natura i potrzeby oraz nawyki ( domeny księżyca) będą zupełnie inne.

Pani Basia i jej syn zapewne wiele będą się przy sobie uczyć i świadomość ich odmiennych potrzeb może być niesłychanie przydatna, szczególnie gdy mieszkamy pod tym samym dachem!

Ale wracając do przedszkola Księżyc w Strzelcu jest dla mnie zdecydowanym ZA .

Jacek posiada również pokaźną ilość planet w domu trzecim, który jest odpowiedzialny za interakcje z najbliższym otoczeniem jak np. sąsiedztwo, rodzeństwo , komunikacje i edukacje na poziomie podstawowym. Jest to kolejna podpowiedź, że przedszkole i interakcja z rówieśnikami podsyci jego wrodzoną ciekawość i chęć eksploracji i Jacek poczuje się tam jak ryba w wodzie.

Teraz zastanawiacie się pewnie dlaczego Pani Basia ma jakiekolwiek wątpliwości ? No bo czyżby nie znała własnego dziecka?

Jak wiadomo charakter człowieka jest bardzo złożony. Dlatego sama nie jestem fanką ogólnych horoskopów dla 12 znaków zodiaku bo nie jesteśmy tylko jednym z 12tu szablonów!

W Astrologii jest aż 10 planet ( zaliczamy tutaj Słońce i Księżyc i nie zdegradowaliśmy Plutona)

Każda z nich odpowiada ze pewne funkcje i cechy , każda może być w innym znaku i w innej sferze życia i jeszcze w różnych interakcjach z innymi z czego robi nam się całkiem skomplikowany obraz do analizy.

Ale do rzeczy. Jacek posiada tzw. Ascendent w Koziorożcu wraz z Planetami w pobliżu.

To jaki mamy Ascendent wpływa na nasza osobowość. To tym znakiem reagujemy na nowości i robimy pierwsze wrażenie. Koziorożec nadaje bardziej poważnego i ostrożnego podejścia. Uznałam, ze przy takiej obsadzie ognia ta uziemiająca energia jest jak najbardziej korzystna.

Planety w pierwszym domu (Ascendent) również odgrywają ważną role w osobowości. Tutaj znalazłam Marsa ( złość, zapalczywość, nagle silne reakcje ), Saturna (blokady, odpowiedzialność i jeszcze więcej ostrożności ) i Plutona ( intensywność, potrzeba kontroli). Mamy tutaj bardzo silna przeciwwagę do poprzednich energii. Opisane planety w pierwszym domu i Ascendent to z reguły te cechy które widzimy jako pierwsze w kontakcie z młodym człowiekiem.

Co zatem dodaje to do mojej interpretacji?

Na pewno Jacek powinien zostać oswojony z myślą o przedszkolu. Mama powinna na długo wcześniej opowiadać mu o tym gdzie pójdzie, co tam będzie robić i na jak długo. Całkiem możliwe, ze pierwsza reakcja będzie bardzo intensywna lub spotka się z oporem. Dobrze by było aby mama znalazła w tym dniu więcej czasu aby spędzić go wspólnie z synkiem w przedszkolu, pozwoli mu to na oswojenie się z otoczeniem i poczucie się bezpiecznie. Male Koziorożce odnajdują się dobrze w strukturze i dyscyplinie wiec oceniłam iż po wstępnym oporze będzie się tam czul bardzo naturalnie. Dobrze z takim dzieckiem rozmawiać jak z dorosłym i traktować go poważnie nie przymuszając do niczego tylko tłumacząc logicznie poszczególne czynności. W przyszłości z tak wspaniałą mieszanką ognia i ziemi odpowiednio pokierowany może zostać efektywnym przedsiębiorcą, biznesmenem. Ogień daje charyzmę, zapal i cechy przywódcze , a ziemia dodaje zmysłu praktycznego, wytrwałości i ukierunkowuje.

To naturalnie doprowadziło nas do dyskusji na temat talentów Jacka. Ogień i ziemia świetnie sprawdzają się również w sportach przede wszystkim takich, które wymagają nie tylko siły ale i wytrwałości zasugerowałam w przyszłości zapisać go na sztuki walki lub sporty atletyczne. Kontynuowaliśmy naszą sesję, dyskutując o potencjalnych kierunkach rozwoju i rzeczach nad którymi warto popracować. Ostatnim punktem takiej konsultacji jest porównanie horoskopu dziecka z horoskopem jego rodziców. Zawsze fascynuje mnie jak wiele podobieństw jest widocznych tak jakby wszechświat czekał tylko na perfekcyjny układ planet z powieleniem energii obojga rodziców !

Pani Basia zamówiła również usługę doboru najlepszej daty na rozpoczęcie przygody Jacka w przedszkolu ( horoskop elekcyjny). Każde nowe przedsięwzięcie ma swoje „narodziny” i z takiego horoskopu mogę wyczytać jego mocne strony jak i te słabsze. Astrologia elekcyjna od wieków wykorzystuje tą wiedzę do wzmocnienia ważnych momentów w naszym życiu poprzez dobór najbardziej harmonijnych dat współgrających z tematyką na której nam zależy .

Jakiś czas po naszej konsultacji Pani Basia skontaktowała się ze mną ( zawsze zachęcam klientów do feedbacku).

Jacek został przygotowany wcześniej na konfrontacje z przedszkolem. Wspólnie z rodzicami oglądał filmy i czytał książki na ten temat. Dostał również plecak i miał co rano pakować do niego swoje rzeczy i wypakowywać wieczorem. ( wspominałam o dużej potrzebie struktury i poważnego podejścia do tematu). W dzień przedszkola był bardzo podekscytowany. Jego entuzjazm zmalał kiedy pojawił się w budynku i wybuchnął płaczem i nie chciał ruszyć z miejsca (opor i intensywna reakcja jego Ascendentu) mama jednak była przygotowana i spędziła tam razem z prawie godzinę, dopóki nie poczuł się wystarczająco pewnie, aby przyłączyć się do dzieci. Po pierwszym dniu był bardzo szczęśliwy i minęły już jakieś dwa miesiące, a Jacek, nie miał jeszcze gorszego dnia, gdzie nie chciałby iść do przedszkola, a w niedziele wieczór jest z reguły już całkowicie podekscytowany na myśl o poniedziałku! ( tez bym tak chciała)

Pani Basia ze spokojnym sercem mogła zacząć planować swoją nową działalność, której pomysł podobno przyszedł jej do głowy po naszej konsultacji dotyczącej jej potencjałów i talentów ale to już zupełnie inna historia…

* imiona klientów opisanych w historii zostały celowo zmienione ze względu na ochronę ich prywatności, wszelka zbieżność jest przypadkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.